Wręczono promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

25.10.2022r.

W poniedziałek 24 października br. w Węglinieckim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup sprzętu pożarniczego, umundurowania i wyposażenia, w tym sprzętu teleinformatycznego dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego.

Środki trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych na mocy uchwały Rady Ministrów z dnia 5 września 2022 r. w sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych w wysokości 25 mln zł z przeznaczeniem na dotacje celowe dla OSP. Uroczyste wręczenie promes w powiecie zgorzeleckim było pierwszym z cyklu zaplanowanych spotkań na terenie Dolnego Śląska.

Przedmiotowe promesy przekazane zostały na ręce osób reprezentujących poszczególne jednostki OSP, przez Senatora RP – Rafała Ślusarza, Zastępcę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Adama Koniecznego oraz  Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu – nadbryg. Marka Kamińskiego.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu,  Komendanci Powiatowy PSP w Lwówku Śląskim, Bolesławcu, Lubaniu i Zgorzelcu, przedstawiciele władz samorządowych z terenu Powiatu Zgorzeleckiego, Prezesi i przedstawiciele dofinansowanych jednostek OSP. Promesy otrzymały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Gronowie, Radomierzycach, Sławnikowicach i Trójcy.

Źródło: Komenda PSP w Zgorzelcu