Wspólne biesiadowanie mieszkańców

06.10.2022r.
Drukuj

W sobotę 1 października br. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu zorganizowali po raz kolejny wspólne z uczestnikami projektu biesiadowanie w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach.

Piknik odbył się w ramach projektu ”Aktywna Integracja Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców w ramach działania o charakterze społecznym rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”. Wsparcie miało na celu umożliwienie poprawy funkcjonowania w środowisku lokalnym. W pikniku wzięło udział 7 rodzin wraz z dziećmi. Spotkanie rodzin w wydarzeniu
miało na celu integrację uczestników, nawiązywanie nowych znajomości, kontaktów, otwarcie się na otoczenie a także wspólne spędzenie czasu. W ramach spotkania uczestnicy mieli zapewniony: poczęstunek z grilla, kiełbaski, tosty, słodycze, owoce, ciasta i napoje. Całą oprawę gier i zabaw prowadzili animatorzy kultury. Główną atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy ulubionymi postaciami z bajek. Rodziny otrzymały wspaniałe upominki. Wspólne biesiadowanie trwało do późnych godzin popołudniowych.

print

Zobacz także: