Wspólne kolędowanie w Ręczynie

22.06.2018r.
Drukuj

W dniu 26.01.2018 r. odbyło się przedstawienie jasełkowe oraz wspólne kolędowanie dla mieszkańców wsi. Pomysłodawcą i organizatorem była Małgorzata Brzęk, sołtys Ręczyna, która przy czynnym wsparciu rodziców dzieci występujących na jasełkach przygotowała pokaz i poczęstunek. W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj wraz z małżonką, Ksiądz Proboszcz Marcin Kubów oraz licznie przybyli mieszkańcy.

 

Jasełka w wykonaniu najmłodszych to „miniprzedstawienie” teatralne w trzech odsłonach, do którego dzieci się rzetelnie przygotowały. W trakcie przedstawienia śpiewano wspólnie z wszystkimi gośćmi kolędy a na koniec występów młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Wójt Gminy podziękował dzieciom osobiście, wręczając przy tym wielką torbę słodkości.

 

Dopełnieniem świątecznej  atmosfery były udekorowane stoły z potrawami świątecznymi oraz wystrój świetlicy nawiązujący do szopki betlejemskiej.

 

Ps. Wszystkim gościom, którzy mimo braku wolnego czasu, wygospodarowali kilka chwil i przyszli na wspólne kolędowanie, szanując przy tym pracę i zaangażowanie organizatorów, serdeczne podziękowania od Sołtysa Małgorzaty Brzęk. Podziękowania kierujemy również osobom, które we własnym zakresie przygotowały i przyniosły  smaczne potrawy i ciasta.

print

Zobacz także: