Wycieczka Seniorów z Gronowa do Krzeszowa

21.09.2022r.
Drukuj

W poniedziałek 12 września br. Seniorzy z Gronowa pojechali na wycieczkę do Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Grupie towarzyszyła Kierownik GOPS w Zgorzelcu Bogumiła Hamielec wraz z opiekunkami Klubu Seniora.
Seniorzy wycieczkę rozpoczęli od odwiedzenia przyklasztornej restauracji „Stara Wozownia”, gdzie skosztowali pysznego domowego serniczka. Wraz z przewodnikiem udali się na zwiedzanie barokowego Kościoła Klasztornego-Bazylik Mniejszej Kolegiackiej Wniebowzięcia NMP z ikoną Matki Bożej Łaskawej. Kolejną atrakcją były podziemia klasztorne oraz strych i wieża kościoła, z której rozpościerał się malowniczy.
Następnie udali się do Kaplicy Marii Magdaleny z repliką Grobu Bożego w Jerozolimie oraz na teren zabytkowego cmentarza, do Mauzoleum Piastów Śląskich i Kościoła brackiego pw. Św. Józefa. Na koniec zwiedzania grupa udała się do Letniego Pawilonu na Wodzie w Betlejem. Zwieńczeniem bardzo interesującej wycieczki był przepyszny dwudaniowy obiad z kompocikiem serwowany w przyklasztornej restauracji oraz zakupy pamiątek.
W godzinach wieczornych grupa zmęczona, ale bardzo zadowolona powróciła do Gronowa.

źródło: GOPS w Zgorzelcu

print

Zobacz także: