Wyniki I kolejki ZLF

04.12.2023r.
Drukuj

Wysoki poziom i grad bramek na inaugurację XVI edycji ZLF. W minioną niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę rozgrywek w halowej piłce nożnej. Kibice zobaczyli kilka zaciętych i wyrównanych spotkań, które stały na bardzo wysokim poziomie. Zapraszamy na relację z pierwszej kolejki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Już w pierwszym spotkaniu doszło do zaciętej rywalizacji, w której PKS Ogórki zrewanżował się zespołowi FC La Masia za porażkę z ubiegłego roku zwyciężając 6:3. Jeszcze bardziej zacięty mecz kibice obejrzeli chwilę później. W meczu z kilkukrotnym mistrzem z Ad Bud Design, zawodnicy FC Amigos byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki, jednak zdecydowało doświadczenie i byli mistrzowie wygrali 4:3. Kolejne starcie to rywalizacja dwóch debiutujących zespołów, które zagrały otwarty futbol dzięki czemu kibice mogli zobaczyć aż 16 bramek. W tym spotkaniu ostatecznie Heavyweight pokonał Bezlitosnych Kopaczy 10:6, a aż 4 bramki dla zwycięzców zdobył Jakub Zieniewicz. W czwartym meczu na parkiet wyszli obecni mistrzowie FB Solid Natronic, którzy pewnie 11:5 pokonali debiutanta z GPO Bogatynia, a ubiegłoroczny król strzelców Grzegorz Sawicki również ustrzelił 4 gole. Do sporej niespodzianki doszło w kolejnym meczu. Wielokrotny medalista, czyli zespół Unitalu dość gładko i wysoko przegrał z kolejnym debiutantem FC Chłopakami Do Wzięcia 3:8, którzy tym samym pokazali że niewątpliwie będą się liczyć w walce o końcowy sukces. Najwięcej bramek w tym meczu, bo aż 4 dla zwycięzców strzelił Filip Komarzyniec. Na zakończenie kolejki The Veterans pokonał Eurodom , choć przez długi okres rywalizacja była zacięta. Ostatecznie słaba skuteczność Eurodomu oraz znakomita postawa w bramce Piotra Szymeckiego dała zwycięstwo Veteranom 8:2, a czwartym zawodnikiem strzelającym 4 bramki w pierwszej kolejce został Daniel Antoniszyn.

Wyniki spotkań I kolejki ZLF:

PKS OGÓRKI – FC LA MASIA   6:3 (3:1)

Bramki: Bogdaniec K. (3), Chojnacki, Król W., Gawora oraz Wronkowski (2), Tymiński K.

AD BUD DESIGN – FC AMIGOS  4:3 (2:2)

Bramki: Bystryk E. (2), Bystryk P., Machowski oraz Stróżyński (2), Mykhailo.

BEZLITOŚNI KOPACZE – HEAVYWEIGHT  6:10 (3:4)

Bramki: Skibicki (2), Pisarski (2), Dobrowolski, Duś oraz Zieniewicz (4), Mazur (2), Matys, Suski, Ostrowski, Zajdel.

FB SOLID NATRONIC – GPO BOGATYNIA  11:5  (3:2)

Bramki: Sawicki (4), Monik S. (3), Łuszczyk (3), Kościuk oraz Marszałek (2), Biernacki, Gorak, Cisek.

UNITAL – FC CHŁOPAKI DO WZIĘCIA   3:8 (1:1)

Bramki: Szydlarski (2), Adamowiec oraz Komarzyniec F. (4), Nowak, Tokarski, Hadryś, Wrzesiński.

EURODOM – THE VETERANS   2:8 (0:1)

Bramki: Olshevskyi Andrii (2) oraz Antoniszyn (4), Szywała (3), Kiełb.

PIĄTKA  I KOLEJKI  XVI  EDYCJI  ZLF

Szymecki Piotr (The Veterans), Sawicki Grzegorz (FB Solid Natronic), Zieniewicz Jakub (Heavyweight), Bystryk Erwin (Ad Bud Design), Komarzyniec Filip (FC Chłopaki Do Wzięcia).

CZOŁÓWKA STRZELCÓW  XVI  EDYCJI  ZLF

4- Sawicki Grzegorz (FB Solid Natronic)

4- Antoniszyn Daniel(The Veterans)

4- Zieniewicz Jakub (Heavyweight)

4- Komarzyniec Filip (FC Chłopaki Do Wzięcia)

3- Monik Sebastian (FB Solid Natronic)

3- Bogdaniec Krystian (PKS Ogórki)

3- Szywała Daniel (The Veterans)

3- Łuszczyk Adam (FB Solid Natronic)

Informacje dotyczące XVI edycji ZLF dostępne na www.zgorzelec.info  oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również galerię i bramki ze spotkań, zapraszamy.

źródło: Zgorzelecka Liga Futsalu

           

 

print

Zobacz także: