WYNIKI IV KOLEJKI ZLF

06.01.2020r.
Drukuj
Przekonywujące zwycięstwa liderów w dwóch pierwszych spotkaniach oraz trzy zacięte mecze, które przyniosły mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Zapraszamy na relację z IV kolejki Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

W pierwszym meczu mistrz XII edycji Ad Bud Design nie dał szans ostatniemu w tabeli debiutantowi z Bajlando, którzy nadal pozostają bez punktów. Obrońcy tytułu wygrali 14:2, a na uwagę zasługuje hattrick najstarszego zawodnika Ad Bud-u Bogdana Szczęsnego. Kompletem punktów po czterech kolejkach mogą pochwalić się również zawodnicy FB Solid Natronic, którzy aż 10:2 pokonali Fc Setę. Emocje i bardziej wyrównane spotkania tego dnia kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Maratońskiej mogli oglądać od godziny 13,30, kiedy to na parkiet wyszli Oldboy Zawidów oraz C3 Futbol Team. W zaciętych derbach Zawidowa lepsi w stosunku 5:3 okazali się ostatecznie zawodnicy C3, choć to „Oldboje” prowadzili przez większą część meczu. Wśród zwycięzców na wyróżnienie zasłużył Marcin Michalkiewicz, który do bramki strzelonej starszemu bratu dorzucił cenne asysty. Równie emocjonujące spotkanie rozegrał Podwórkowy Klub Sportowy z The Veterans. W tym zaciętym i wyrównanym meczu nie zabrakło kartek, bramek ani zwrotów akcji, czyli tego co w piłce najpiękniejsze. Po odrobieniu strat, a następnie objęciu prowadzenia 5:4, wydawało się że doświadczenie „Weteranów” pozwoli im utrzymać korzystny wynik. Jednak nieobliczalność oraz podjęte ryzyko przez młodzież z PKS przyniosły efekt w postaci zwycięstwa 8:5. Bardzo dobre zawody w ekipie PKS rozegrał strzelec dwóch bramek Krystian Bogdaniec uznany za zawodnika kolejki. Czyżby rywalizacja z własnym ojcem tak go zmotywowała? Ostatni mecz to kolejna dawka emocji, choć większa część spotkanie tego nie zapowiadała. Unital pewnie prowadził już 4:1 z Fc Ujazd, który zdołał jednak w końcówce dojść przeciwnika na jedną bramkę i zrobiło się nerwowo. Zawodnicy z Ujazdu byli bliscy wyrównania, tym bardziej że ostatnią minutę grali w przewadze. Ostatecznie Unital zwyciężył 4:3 i obok PKS i C3 zgromadził dotychczas 9 punktów depcząc po piętach Ad Budu i FB Solid, którzy prowadzą w tabeli z 12 punktami.

Przed swoim meczem Daniel Szywała (The Veterans) odebrał nagrodę za najlepszego zawodnika III kolejki ufundowaną przez radnego miasta Zgorzelec Pana Marcina Filozofa.

Wyniki spotkań IV kolejki ZLF oraz „piątka kolejki”:

AD BUD DESIGN – BAJLANDO 14:2 (6:2)

Bramki: Bystryk P. (4), Szczęsny Bogdan (3), Piechno Daniel (3), Bystryk E. (2), Góral (2) oraz Stępień, Szczepański.

FC SETA – FB SOLID NATRONIC 2:10 (0:2)

Bramki: Sieczko, Lenik oraz Kościuk (3), Hadryś (3), Witowski (3), Łuszczyk.

C3 FUTBOL TEAM – OLDBOY ZAWIDÓW 5:3 (2:2)

Bramki: Podwalny (2), Michalkiewicz M., Kiewra, Jaworski oraz Romańczuk (2), Szywała M.

THE VETERANS – PODWÓRKOWY KLUB SPORTOWY 5:8 (1:2)

Bramki: Kiełb (2), Drabik P. (2), Szywała D. oraz Bogdaniec K. (2), Chojnacki (2), Król, Ćwiok, Brzęk D. (2).

UNITAL – FC UJAZD 4:3 (2:1)

Bramki: Szynke (2), Szczech G., Szczech A. oraz Myczkowski, Bieniek, Ferreira.

Piątka IV kolejki:

Marcinkowski Tomasz (FB Solid Natronic), Bogdaniec Krystian – zawodnik kolejki (Podwórkowy Klub Sportowy), Szczęsny Bogdan (Ad-Bud Design), Szynke Łukasz (Unital), Michalkiewicz Marcin (C3 Futbol Team).

Na V kolejkę ZLF zapraszamy już w najbliższą niedzielę 12.01.2020r. od godz. 12,00 do hali sportowej CSR w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej.

Po rozegraniu V kolejki ZLF, na hali PGE Arena w Zgorzelcu, w ramach WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY zostanie rozegrany mecz piłki nożnej halowej pomiędzy reprezentacją „Samorządowców, a reprezentacją Zgorzeleckiej Ligi Futsalu. Obie ekipy wspierane będą młodymi adeptami piłki nożnej z grupy ORLIKÓW „Nysy” Zgorzelec. Wszystkich uczestników XIII edycji ZLF chcących wziąć udział w tym meczu prosimy o kontakt z organizatorami ZLF (Bartek Ćwiok, Adam Łuszczyk).

Wszystkie informacje, zdjęcia oraz wyniki ZLF dostępne na www.futsal.zinfo.pl oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również bramki ze spotkań, zapraszamy.

Źródło: DIDA Sport

print

Zobacz także: