Wyniki V kolejki ZLF

16.01.2023r.
Drukuj

Podział punktów w emocjonującym hicie kolejki, niespodziewana pierwsza wygrana Traphouse oraz pewne zwycięstwa faworytów w pozostałych spotkaniach. Zapraszamy na relację z piątej kolejki XV edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Piątą kolejkę otworzyło spotkanie Ad Bud Design kontra Eurodom. Zdecydowanym faworytem był niewątpliwie urzędujący mistrz, jednak debiutant nie zamierzał tanio sprzedawać skóry i przez długi czas dzielnie walczył jak równy z równym. Przez moment Eurodom prowadził nawet 2:1, ale nie zdołał utrzymać tego prowadzenia i do przerwy przegrywał 2:4. Po przerwie Ad Bud Design podkręcił tempo i ostatecznie zwyciężył 10:2. Ciekawe spotkanie rozegrali zawodnicy Amigos Fc oraz Fc La Masia. Ci pierwsi prowadzili już 3:0 i gdy wydawało się, że to koniec emocji w tym spotkaniu to w krótkim czasie zrobiło się 3:2 i gra się wyrównała. La Masia dążyła do wyrównania narażając się na kontry, z których dwie zakończyły się bramkami i Amigos Fc zwyciężyli 5:2. Do niespodzianki doszło w kolejnym meczu, w którym Traphouse pokonał faworyzowaną Granicę Pieńsk 8:3. Dla zwycięzców, którzy zagrali bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem, były to pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach. Czwarte spotkanie to starcie The Veterans z RKS Huwdu, którzy bardzo długo dzielnie stawiali opór doświadczonemu rywalowi, głównie dzięki świetnie spisującemu się w bramce Kornelowi Rogowskiemu. Ostatecznie The Veterans zwyciężyli 5:1, ale gdyby nie bramkarz debiutantów wynik byłby zdecydowanie wyższy. Najwięcej bramek w piątej kolejce kibice oglądali w spotkaniu PKS z KS Milików. Mecz zaskakująco łatwo i wysoko bo 12:4 wygrali zawodnicy Podwórkowego Klubu Sportowego. Na zakończenie kolejki mieliśmy hit tego dnia, w którym zmierzyły się jedyne niepokonane dotąd zespoły. Zawodnicy Unitalu i FB Solid Natronic, jak przystało na liderów, stworzyli bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie, a zawodnicy nie odstawiali nogi. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Unital po bramce Szydlarskiego, a wyrównanie padło po samobójczym trafieniu Brzozy. Po chwili niebiescy ponownie wyszli na prowadzenie 2:1, a następnie 3:1 i wydawało się że nie pozwolą sobie odebrać 3 punktów. Wówczas FB Solid zaatakował odważniej co pozwoliło na odrobienie strat, a następnie na objęcie prowadzenia 4:3. Do końca Unital dążył do wyrównania, co przyniosło efekt w końcówce spotkania, a strzelcem był ponownie Szydlarski. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami remisując 4:4 i wspólnie przewodzą w tabeli.

Wyniki spotkań V kolejki ZLF:

AD BUD DESIGN – EURODOM   10:2 (4:2)

Bramki: Piechno (3), Chędogi (3), Góral (2), Szczęsny, Derkowski oraz Chornobay, Mukevych.

FC LA MASIA – AMIGOS FC  2:5 (0:3)

Bramki: Gniadzik, Kaźmierczak oraz Fidoruk (2), Mazur, Tymiński, Matys.

GRANICA PIEŃSK – TRAPHOUSE  3:8 (2:3)

Bramki: Adamowicz, Szymański, Szczepaniuk oraz Jurgowski D. (3), Statnik (2), Zielant, Skibicki, Kiełbowicz (sam.).

THE VETERANS – RKS HUWDU  5:1  (1:0)

Bramki: Rędzia (2), Drabik T., Antoniszyn, Sidor oraz Konieczny.

KS MILIKÓW – PKS   4:12 (0:7)

Bramki: Gawora (3), Masalski (2), Chojnacki (2), Król (2), Brzęk, Bogdaniec, Wojciechowski oraz Smyrnov (3), Ovchynnikov.

UNITAL – FB SOLID NATRONIC   4:4 (1:0)

Bramki: Szydlarski (3), Szynke oraz Komarzyniec (2), Mlonek, Brzoza (sam.).

Informacje dotyczące XV edycji ZLF dostępne na www.zgorzelec.info  oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również galerię i bramki ze spotkań, zapraszamy.

źródło: Zgorzelecka Liga Futsalu

print

Zobacz także: