Wystawa podsumowująca tegoroczny festiwal STRE!FEN

29.09.2023r.
Drukuj

Działania tegorocznego Festiwalu STRE!FEN powoli dobiegają końca, ale przed nami jeszcze wystawa podsumowująca ostatnie miesiące wraz z bogatym programem wydarzeń towarzyszących.

Wystawa Sztuki Performance nie jest propozycją oczywistą – performans przecież dzieje się tu i teraz, zdarza się raz. Dlatego dokumentacja jest tak ważnym elementem tej dziedziny, o czym również opowiada ekspozycja.

Wystawa prezentuje więc przegląd tegorocznych performansów, a złożą się na nią fotografie, wideo, malarstwo, grafika, obiekty i tekst. Towarzyszyć im będą nagrania i akustyczne niespodzianki. Jest zaproszeniem do rozmowy o poszczególnych działaniach, sposobach istnienia i dokumentacji dzieła sztuki, ulotności i trwałości.

Piątkowy wernisaż uświetni występ Loreny Izquierdo – hiszpańskiej wokalistki, performerki i poetki, jednej z najbardziej wyrazistych postaci berlińskiej sceny muzyki improwizowanej.

Wśród wydarzeń towarzyszących wystawie zaplanowany jest również poniedziałkowy wieczór filmowy brawurowo prezentujący sylwetkę szwajcarskiego artysty Romana Signera w filmie „Walizka Signera“, a także performans Sebastiana Hänela i Emraha Gökdemira w wyjątkowych przestrzeniach na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu. Finisaż, czyli ostatnie godziny wystawy, to z kolei zaproszenie na performatywno-dźwiękowy brunch w swobodnej atmosferze.

30 września – 8 października, Görlitz, Berliner Straße 44
wystawa stre!fen

29 września, 18:00, Görlitz, Berliner Straße 44
Wernisaż: performance Loreny Izquierdo (ES)

2 października, 19:30, Görlitz, Berliner Straße 44
Wieczór filmowy: Signers Koffer, reżyseria Peter Liechti

3 października, 16:00, Zgorzelec, Maratońska 1
doppel:punkt – performance Sebastiana Hänela i Emraha Gökdemir

8 października, 11:00, Görlitz, Berliner Straße 44
Finisaż, spotkanie i działania na zakończenie

Pełny program i więcej szczegółowych informacji na stronie.

 

źródło: STRE!FEN e.V.

print

Zobacz także: