Wznowienie zajęć w Klubach Seniora

25.02.2021r.
Drukuj

Jesień życia często kojarzy się nam z bezczynnością lub samotnością, ale na pewno nie dotyczy to osób, które prężnie działają w Klubie Seniora w Tylicach i Gozdaninie.  

Nie ma tu miejsca na nudę. To właśnie te Kluby są miejscem spotkań osób starszych, gdzie nabywają nowe umiejętności podczas rożnych zajęć i warsztatów. Praca w grupie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, a także pozwala podejmować nowe wyzwania.

Z pełną energią w dalszym ciągu realizowane tu są kolejne zajęcia. Pomimo trudnej sytuacji, zmian i nowych zasad klubowicze spragnieni są regularnych działań. Wszyscy Seniorzy chętnie uczestniczą w proponowanych formach spędzania wolnego czasu. Dużym powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju gry stolikowe – gra w warcaby, chińczyka czy kalambury.

Zajęcia plastyczne i manualne to kolejna forma aktywności, jaka jest stosowana w naszych Klubach. Jest to nie tylko przyjemna forma spędzania czasu, ale i pożyteczna. Dzięki niej Seniorzy mogą zachowywać sprawność intelektualną. Podczas zajęć powstaje mnóstwo różnych dekoracji świątecznych, ale i nie tylko.

Wśród wielu prowadzonych aktywności są również zajęcia kulinarne, które są bardzo lubiane przez Seniorów. Wszyscy podpatrujemy i uczymy się jak zdrowo się odżywiać. Przygotowujemy różne potrawy, które później wspólnie konsumujemy.

Tłusty czwartek był doskonałą okazją do wspólnego przygotowania przepysznych pączków.

Zajęcia taneczne i zajęcia gimnastyczne to doskonały środek terapeutyczny i skuteczny lek przedłużający młodość. Tańczyć i ćwiczyć każdy może, bez względu na wiek. Klubowicze chętnie biorą udział w warsztatach. Zajęcia pozwalają im nie tylko odprężyć się, ale także poprawić koordynację, pamięć ruchową, a przede wszystkim wywołują przypływ pozytywnej energii, której mamy nadzieję nie zabraknie na kolejnych zajęciach.

 

Kluby Seniora w Tylicach i Gozdaninie prowadzone są przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w ramach projektu pn. „Gmina Zgorzelec wspiera Seniorów!”

 

 

print

Zobacz także: