XI Gminny Bieg Uliczny w Ręczynie

08.05.2023r.
Drukuj

W sobotę 6 maja br. odbył się XI Gminny Bieg Uliczny w Ręczynie.

Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, przy pomocy Radnego Remigiusza Brzęk, Sołtys i Rady Sołeckiej  już po raz jedenasty zorganizowali imprezę sportową połączoną z majowym biesiadowaniem. Część sportowa składała się z dwóch biegów. Na dystansie 1500 metrów rywalizowały dzieci do lat 13, natomiast starsi zawodnicy musieli pokonać dystans 3000 m. Puchary dla zwycięzców wręczył Wójt Piotr Machaj, a pamiątkowe medale i dyplomy Zastępca Wójta Marek Wolanin.

Klasyfikacja końcowa

Kategoria do 13 lat

I miejsce – Jakub Grzechnik

II miejsce – Gabriel Kopańko

III miejsce – Natan Stachnik

Kategoria powyżej 13 lat

I miejsce – Daniel Firlet

II miejsce – Grzegorz Maciorowski

III miejsce – Damian Strugała

Najmłodszy zawodnik – Adam Nowacki – 5 lat

Najstarszy zawodnik – Grzegorz Maciorowski

Po biegu animacje dla dzieci przeprowadziła Animatorka Gosia z GOKu. Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o poczęstunek dla zawodników, mieszkańców i gości.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała OSP z Radomierzyc oraz RESCUE-ED W&W Piotr Woźniak.

print

Zobacz także: