XXX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

01.04.2019r.
Drukuj


W dniu 30 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Emilii Plater w Zgorzelcu Zarząd Oddziału Międzyszkolnego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Zgorzelcu zorganizował XXX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Uczniowie występowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe z podziałem na zespoły oraz solistów (duety). Przegląd miał na celu popularyzację piosenki turystycznej i ekologicznej wśród uczniów, poprzez ciekawe teksty, melodię i wykonanie. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy i Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim zajęli ex aequo II miejsce w kat. zespoły, Duet z Osieka Łużyckiego zajął I miejsce i w kategorii solistów Zuzanna Sowa z Trójcy zajęła I miejsce. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a w przerwie imprezy wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Ponadto Zuzanna Sowa osiągnęła duży sukces, ponieważ została wyróżniona i otrzymała nagrodę główną w postaci pięknej gitary. Serdecznie gratulujemy uczniom Naszych szkół i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji muzycznej.

GALERIA ZDJĘĆ

print

Zobacz także: