Z piosenką i wierszem przez Polskę w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi

25.03.2019r.
Drukuj

19 marca w ramach obchodów 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny, uczniowie szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez nauczycieli, zatytułowanym „Z wierszem i piosenką przez Polskę”.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z miastami i regionami, które odegrały szczególną rolę w historii i kulturze Polski. Uczniowie uczestniczyli w wirtualnej „wycieczce” po mapie naszego kraju. Przygotowali informacje o historii wybranych miast, m.in. o stolicach Polski – Gnieźnie, Krakowie, Warszawie, a także o stolicy naszego regionu – Wrocławiu. Rozmawiano również o tak ważnych miejscach na mapie Polski, jak Częstochowa, Toruń, Gdańsk, Katowice.

„Wycieczkę” urozmaicały ilustracje, prezentacje i albumy krajoznawcze wykonane przez uczniów. Nie zabrakło również piosenek o przedstawianych miastach, a podczas „zwiedzania” Torunia wszyscy mieli okazję spróbować czekoladowych pierniczków. 

Spotkanie okazało się bardzo atrakcyjną formą przekazywania wiedzy o tradycji, kulturze i najnowszej historii naszego kraju.

GALERIA

print

Zobacz także: