Zakończenie kursu na „Uprawnienia elektroenergetyczne SEP E1-D1”

29.03.2023r.

W czwartek 23 marca br. odbył się kurs na Uprawnienia elektroenergetyczne SEP E1 – D1 dla uczestników projektu „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie w Gminie Zgorzelecwspółfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W kursie wzięło udział 4 osoby. Zajęcia składały się z zajęć teoretycznych, które zakończyły się egzaminem. Szkolenie przeprowadził Ośrodek Kształcenia Kursowego „2xTAK” Mirosław Brzęczek ul. Dolne Młyny 42, 59-700 Bolesławiec. Uczestnicy zdobyli uprawnienia do prowadzenia wszelkiego rodzaju konserwacji, remontów sieci elektrycznych, oraz urządzeń pracujących pod napięciem.

Pozyskane nowe kompetencje i kwalifikacje pozwolą na ułatwienie w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia na rynku pracy między innymi w eksploatacji i dozorze urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych oraz przy aparaturze kontrolnopomiarowej.

źródło: GOPS w Zgorzelcu