Zakończenie sezonu 18/19 na lodowisku ŁOŚ w Łagowie

01.04.2019r.

Łagowski Obiekt Sportowy serdecznie dziękuję wszystkim z ponad kilkunastu tysięcy osób, które odwiedziły nas podczas sezonu zimowego na lodowisku gminnym.

31 marca zakończyliśmy ósmy już sezon zimowy na lodowisku ŁOŚ. Sezon trwał 5 miesięcy a w tym czasie sporo się działo.

W tygodniu w godzinach dopołudniowych z lodowiska korzystała młodzież szkolna w ramach zajęć wychowania fizycznego. Najliczniejszą grupę uczestników stanowiły szkoły gminne, które od początku istnienia lodowiska uczestniczą w zajęciach ale również od tego sezonu szkoły miejsce regularnie uczęszczały na lekcje WF-u na lodowisku.

Stałym elementem każdego sezonu jest też weekendowa nauka jazdy z instruktorem Witoldem Chojnackim. Liczne grupy dorosłych jak i dzieci doskonaliły i szlifowały swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Mobilizacją i nagrodą dla najlepszych dzieci był udział w drużynowych Mistrzostwach Białego Orlika. Imprezę tradycyjnie już organizuje stowarzyszenie Mariusza Czerkawskiego Sport 7. W tym roku zawody kolejny raz odbyły się w Warszawie na Zimowym Narodowym.

W każdy piątek Gimnazjum z Jerzmanek trenowało grę w hokeja na lodzie pod czujnym okiem Grzegorza Drabko a w godzinach wieczornych w hokeja mogli pograć wszyscy sympatycy tej dyscypliny i od tego sezonu również drużyna dziecięca. Wyjątkowo frekwencja w tym sezonie dopisała.

Wszystkich sympatyków ślizgania się na gminnym Lodowisku ŁOŚ serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w następnym sezonie.

Źródło: ŁOŚ w Łagowie