Zaproszenie na uroczyste zakończenie projektu Worcation

02.08.2019r.
Drukuj

W dniach od 27 lipca do 10 sierpnia 2019r. już po raz dwunasty odbędzie się międzynarodowe spotkanie młodzieży WORCATION. Dwudziestupięciu młodych Europejczyków i Europejek kontynuować będzie prace porządkowe – rozpoczęte przez ich rówieśników w poprzednich latach – na terenie byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Młodzież oczyści dużą część poobozowego terenu oraz cmentarz jeńców radzieckich. Oprócz tego grupa będzie uczestniczyła w pracach archeologicznych prowadzanych przez doświadczonego archeologa oraz w warsztatach artystycznych: teatralnych i muzycznych.

Młodzież uczy się i „dotyka” historii w miejscu pamięci, reflektuje minione wydarzenia, które dają impuls do odpowiedzialnego i rozważnego postępowania w przyszłości. W ciągu dwóch wspólnie spędzonych tygodni w Europamieście Zgorzelec/Görlitz uczestnicy zapoznają się, zintegrują oraz razem zastanowią się nad historią swojego kontynentu.

Zdobyte doświadczenia pomogą im tworzyć nową, otwartą Europę.

 

 

 

 

 

W imieniu uczestników i opiekunów oraz partnerów pragniemy serdecznie zaprosić Panią na

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU WORCATION
WRAZ Z UPAMIĘTNIENIEM OFIAR STALAGU VIII A
w piątek, 09 sierpnia 2019r. o godz. 15:00
przy pomniku Stalag VIII A/ Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura

Dojazd: Stalag VIII A, Koźlice 1, PL – 59-900 Zgorzelec

print

Zobacz także: