Zaproszenie na uroczystość zakończenia projektu Worcation i upamiętnienia ofiar II wojny światowej

03.08.2021r.
Drukuj

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. zaprasza w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży Worcation do upamiętnienia wszystkich ofiar Stalagu VIII A i drugiej wojny światowej. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 13.08.2021 r. o godz. 11:00 pod pomnikiem Ofiar Stalagu VIII A przy Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu.  

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwać będą uczestnicy i uczestniczki międzynarodowej wymiany młodzieży Worcation wraz z prowadzącymi projekt. Przez dwa tygodnie, od 31 lipca do 14 sierpnia, 20 młodych ludzi z Niemiec, Polski, Włoch i Ukrainy gości w Europamieście. Podczas warsztatów historycznych, teatralnych i muzycznych, które odbywają się na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A, otrzymują oni wgląd w historię dzisiejszego Miejsca Pamięci oraz przyczyniają się do budowania żywej kultury pamięci w Europie.

Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu uczestnicy i uczestniczki opowiedzą o swojej pracy i zebranych doświadczeniach oraz wspólnie z osobami wspierającymi projekt i zainteresowanymi upamiętnią ofiary Stalagu VIII A i drugiej wojny światowej.

Po uroczystości przewidziany jest poczęstunek. Prosimy o stosowanie się do obowiązujących na miejscu wymogów sanitarnych.

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V., w  imieniu uczestników, partnerów i sponsorów, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w uroczystości.

Adres: Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, Koźlice 1, 59-900 Zgorzelec

Publikacje nie stanowią opinii Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży lub Federalnego Urzędu ds. Rodziny i Społeczeństwa Obywatelskiego. Za treść wypowiedzi odpowiedzialność ponoszą ich autorzy lub autorki.

źródło: Meetingpoint Music Messiaen e.V.

print

Zobacz także: