Zawody sportowo – pożarnicze „OGNIK 2023”

12.06.2023r.
Drukuj

W sobotę 10 czerwca br. w Sławnikowicach po raz drugi zostały zorganizowane zawody sportowo-pożarnicze Ognik dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Na boisku w Sławnikowicach zameldowały się drużyny MDP z terenu Gminy Zgorzelec – Sławnikowice, Gronów, Radomierzyce i Trójca. Formuła zawodów zakładała przeprowadzenie zawodów sportowo-pożarniczych dla drużyn MDP oraz towarzyszącego wydarzenia sportowego dla lokalnej społeczności, głównie dzieci i młodzieży.

Po ukończeniu zawodów drużyny MDP uplasowały się następująco:

  • I miejsce zajęła – MDP Gronów
  • II miejsce – MDP Sławnikowice
  • III miejsce – MDP Radomierzyce
  • IV miejsce – MDP Trójca

Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna Sławnikowice przy współpracy z sołtysem wsi Sławnikowice Karoliną Słomką-Majkut i firmą Medica Rescue z Andrzejem Koprowskim. Po zawodach na dzieci czekały gry i zabawy z animatorką Marzeną Kata.

Zawody został zorganizowane przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. Zawody sportowo – pożarnicze „OGNIK 2023”

print

Zobacz także: