Zgorzeleckie obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04.05.2023r.
Drukuj

Obchody z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Św. Bonifacego w Zgorzelcu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, radni, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele stowarzyszeń i związków działających na terenie powiatu oraz zgorzeleckie duchowieństwo oraz mieszkańcy.

Uroczystość odbyła się pod Pomnikiem Millenium, przemówienia okolicznościowe wygłosili Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz gospodarz uroczystości Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

W imieniu władz oraz mieszkańców Gminy Zgorzelec, wieniec z biało-czerwonych kwiatów złożyli Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin oraz Przewodnicząca Rady Gminy Anna Rakoczy.

print

Zobacz także: