Zgorzeleckie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

04.05.2022r.
Drukuj

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Św. Bonifacego w Zgorzelcu w której uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele zakładów i instytucji, stowarzyszeń i związków działających na terenie powiatu, zgorzeleckie duchowieństwo, harcerze.

Uroczystość patriotyczna poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się pod Pomnikiem Millenium, gdzie krótkie przemówienia okolicznościowe wygłosili starosta zgorzelecki Artur Bieliński oraz gospodarz uroczystości burmistrz Rafał Gronicz.

W imieniu władz oraz mieszkańców Gminy Zgorzelec, wiązankę z białych i czerwonych kwiatów złożyła Przewodnicząca Rady Gminy Anna Rakoczy.

 

print

Zobacz także: