Zima na drogach – gdzie dzwonić?

20.11.2020r.
Drukuj

Rozstrzygnięto przetarg na realizację prac polegających na zimowym utrzymaniu dróg gminnych publicznych oraz wewnętrznych stanowiących własność Gminy Zgorzelec. Zimowym utrzymaniem objętych będzie około 70 km dróg gminnych publicznych i wewnętrznych, na których wykonano nowe nawierzchnie asfaltowe.

W ramach umowy zapewniony będzie całodobowy dyżur, który pozwoli na podejmowanie szybkich działań zmierzających do usuwania zalegającego śniegu oraz gołoledzi.

Za zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Zgorzelec odpowiadać będzie konsorcjum firm:

Lider – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „PAULINKA” Leokadia Droszcz, Partner – Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „ELEKTROBUD” Justyna Droszcz, Partner – Firma Produkcyjno Usługowo-Handlowa „ROBERTO”, tel. 510 101 752.

Wszelkie interwencje i uwagi w sprawie odśnieżania należy zgłaszać bezpośrednio do wyżej wymienionego konsorcjum firm pod podanym numerem telefonu. Nadzór nad realizacją zadania pełni Wydział Inwestycji i Drogownictwa Gminy Zgorzelec, tel. 75 77 214 48.

Natomiast za utrzymanie dróg powiatowych – zarządca dróg – Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego jest w trakcie wyłaniania wykonawcy. Nadzór nad realizacją zadania pełni Wydział Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, tel. 75 77 50 182.

Drogi wojewódzkie na terenie gminy Zgorzelec utrzymywane są w ramach zawartych porozumień z powiatami i tak:
Zarząd Dróg Powiatowych w Lubaniu – droga wojewódzka nr 352, 357 i 355 – Kierownik Służby Drogowej: tel. 756 463 750.
Zarząd Dróg Powiatowych w Bolesławcu droga wojewódzka nr 351 – Kierownik Służby Drogowej: tel. 756 446 935
Wszelkie interwencje na drogach krajowych na terenie gminy należy zgłaszać do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/ Wrocław Rejon w Lubaniu pod nr telefonu 75 72 220 41.

print