Zima na drogach – gdzie dzwonić?

21.11.2019r.
Drukuj

Już niedługo zostanie zawarta umowa na realizację prac polegających na zimowym utrzymaniu dróg  gminnych publicznych oraz wewnętrznych stanowiących własność Gminy Zgorzelec. Zimowym utrzymaniem objętym będzie około 70 km dróg gminnych publicznych (w tym również dodatkowo zawarte są drogi wewnętrzne, na których wykonano nowe nawierzchnie asfaltowe). W ramach tej umowy zapewniony będzie całodobowy dyżur, który pozwoli na podejmowanie szybkich działań zmierzających do usuwania zalegającego śniegu oraz gołoledzi.

Za zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Zgorzelec odpowiadać będzie firma Rusu Victor Ogólne Sprzątanie Victor Service Firma Wielobranżowa, tel. 502-740-203. Wszelkie interwencje i uwagi w sprawie odśnieżania należy zgłaszać bezpośrednio do wyżej wymienionej firmy pod podanym numerem telefonu. Nadzór nad realizacją zadania pełni Wydział Inwestycji i Drogownictwa Gminy Zgorzelec, tel. 75-77-214-48.

Natomiast za utrzymanie dróg powiatowych- zarządca dróg – Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego jest w trakcie wyłaniania wykonawcy. Nadzór nad realizacją zadania pełni Wydział Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, tel. 75-77-50-182.

Drogi wojewódzkie na terenie gminy Zgorzelec utrzymywane są na w ramach zawartych porozumień z powiatami i tak:

– Zarząd Dróg Powiatowych w Lubaniu- droga wojewódzka nr 352, 357 i 355– Kierownik  Służby  Drogowej- tel. 604-981-595

– Zarząd Dróg Powiatowych w Bolesławcu- droga wojewódzka nr 351– Kierownik Służby Drogowej- tel. 668-955-750

Wszelkie interwencje na drogach krajowych na terenie gminy należy zgłaszać do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/ Wrocław Rejon w Lubaniu pod nr telefonu 75 72 220 41.

print

Zobacz także: