Zimowe inspiracje kulinarne

22.06.2018r.
Drukuj

Zespół Lasowianie z Pieńska 03 lutego 2018 r. zorganizował spotkanie integracyjne okolicznych zespołów ludowych pod nazwą „Zimowe Inspiracje Kulinarne”. Sobotnie wydarzenie, na które licznie przybyło wielu gości odbyło się w Sali widowiskowej EuRegioKom w Pieńsku. Kolorowe stroje ludowe, suto zastawione stoły, muzyka oraz taniec umilały czas spędzany podczas uroczystości. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, Radny Sejmiku Dolnośląskiego Kazimierz Janik, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Urszula Ciupak, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj wraz z Zastępcą Markiem Wolaninem.

 

W spotkaniu integracyjnym uczestniczyło 9 zespołów ludowych: Podolanie – Czerwona Woda, gmina Węgliniec, Smolniczanie – Smolnik, gmina Leśna, Żarki – Żarki Średnie, gmina Pieńsk, Słowiki – Stary Łom, gmina Chojnów, Zagajnik – Wykroty, gmina Nowogrodziec, Kwiatowianki – Żarska Wieś, gmina Zgorzelec, Błękitne Kamizelki – Łagów, gmina Zgorzelec, Rozmaryn – Markocice, gmina Bogatynia, Pogranicze – Studniska, gmina Sulików

 

W konkursie, w którym udział wzięły wszystkie zespoły ludowe, komisja podczas oceny brała pod uwagę smak potraw i wygląd stołu.

Przyznano nagrody w formie pucharów i upominków:

I miejsce – zespół Słowiki
II miejsce – zespół Żarki
IIImiejsce – zespól Podolanie

print

Zobacz także: