Żłobek Muchomorek w Jędrzychowicach coraz bliżej

20.11.2019r.
Drukuj

Żłobek w Jędrzychowicach coraz bliżej ukończenia. Szybkie tempo robót budowlanych przyczynia się do zachowania napiętego terminu realizacji całej inwestycji. Wykonano już pokrycie dachu, docieplenie ścian oraz zamknięcie wszystkich otworów okiennych i drzwiowych, co umożliwia prowadzenie prac budowlanych wewnątrz budynku w okresie jesienno-zimowym.

Już w przyszłym roku w Muchomorku – bo tak będzie nazywać się żłobek  – sześćdziesięcioro dzieci od pierwszego roku życia to trzech lat, będzie mogło zostawać pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu. Umożliwi to szybszy powrót opiekunów na rynek pracy. A dobra renoma, którą już teraz cieszy się przedszkole „Krasnoludki” daje gwarancję, że te 60 wolnych miejsc bardzo szybko znajdzie chętnych.

Łączny koszt inwestycji wyniesie 3 732 840,15 zł, z czego 2 412 840,15 zł pochodzić będzie środków własnych Gminy Zgorzelec.

 

 

 Dofinansowanie w wysokości 1 320 000 zł pozyskane z funduszu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach  resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „Maluch +” edycja 2019

 

 

 

 

 

print

Zobacz także: