Złote Gody

09.08.2019r.
Drukuj

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta bądź sześćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. Za każdym razem z niemałym wzruszeniem wszyscy uczestnicy są świadkami powrotu do wydarzeń sprzed ponad pół wieku, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński, a przez kolejne lata wypełniali przysięgę małżeńską, trwając z sobą zarówno w chwilach szczęśliwych jak i momentach trudnych, wymagających wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności.
W piątek 9 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Zgorzelec swoje Złote Gody świętowali Państwo Irena i Zbigniew Kolman z Łomnicy. Jubileusz
50-lecia pożycia małżeńskiego był okazją do uhonorowania Państwa Kolman Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, który życzył jubilatom długich i pogodnych
lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Na jubileuszu pojawiła się także rodzina jubilatów i sołtys wsi Genowefa Pasek z Łomnicy. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło bukietu kwiatów, prezentów i symbolicznej lampki szampana.

print

Zobacz także: