Złote Gody Państwa Teresy i Henryka Doros z Trójcy

21.07.2022r.
Drukuj

21 lipca 2022 r. w Urzędzie Gminy Zgorzelec swoje Złote Gody świętowali Państwo Teresa i Henryk Doros z Trójcy.

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. Za każdym razem z niemałym wzruszeniem wszyscy uczestnicy są świadkami powrotu do wydarzeń sprzed ponad pół wieku, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński, a przez kolejne lata wypełniali przysięgę małżeńską, trwając z sobą zarówno w chwilach szczęśliwych jak i momentach trudnych, wymagających wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego był okazją do uhonorowania Państwa Doros Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, który życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Na jubileuszu pojawiła się także rodzina jubilatów. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło bukietu kwiatów, prezentu i symbolicznej lampki szampana.

print

Zobacz także: