Złote Gody

30.07.2019r.
Drukuj

W poniedziałek 29 lipca 2019 r. w Urzędzie Gminy Zgorzelec swoje Złote Gody świętowali Państwo Teresa i Kazimierz Porębscy z Osieka Łużyckiego.

Za każdym razem z niemałym wzruszeniem wszyscy uczestnicy są świadkami powrotu do wydarzeń sprzed ponad pół wieku, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński, a przez kolejne lata wypełniali przysięgę małżeńską, trwając z sobą zarówno w chwilach szczęśliwych jak i momentach trudnych, wymagających wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego był okazją do uhonorowania Państwa Porębskich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, który życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Na jubileuszu pojawiła się także rodzina jubilatów i Radna Jadwiga Traczyk oraz Sołtys Henryk Pałys z Osieka Łużyckiego. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło bukietu kwiatów, prezentów i symbolicznej lampki szampana.

print

Zobacz także: