Złote i Diamentowe Gody

03.12.2020r.
Drukuj

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta bądź sześćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa.

Za każdym razem z niemałym wzruszeniem wszyscy uczestnicy są świadkami powrotu do wydarzeń sprzed ponad pół wieku, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński, a przez kolejne lata wypełniali przysięgę małżeńską, trwając z sobą zarówno w chwilach szczęśliwych jak i momentach trudnych, wymagających wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności.

W tym roku inaczej niż zwykle, ze względu na stan epidemii, z zachowaniem środków bezpieczeństwa Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj osobiście wręczył medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Swoje Złote Gody świętowali Państwo Czesława i Józef Podsiadło z Żarskiej Wsi, Państwo Zdzisława i Krystian Borodako z Radomierzyc oraz Państwo Halina i Bogusław Pal z Łagowa, natomiast Diamentowe Gody Państwo Anna i Władysław Turczyn z Żarskiej WsiWójt życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości.

print

Zobacz także: