Złote i Diamentowe Gody

09.09.2019r.
Drukuj

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta bądź sześćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. Za każdym razem z niemałym wzruszeniem wszyscy uczestnicy są świadkami powrotu do wydarzeń sprzed ponad pół wieku, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński, a przez kolejne lata wypełniali przysięgę małżeńską, trwając z sobą zarówno w chwilach szczęśliwych jak i momentach trudnych, wymagających wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności.
W piątek 9 września br. w Urzędzie Gminy Zgorzelec swoje Złote Gody świętowali Państwo Lucyna i Wacław Maćków z Radomierzyc oraz Państwo Lidia i Jerzy Lissewscy z Żarskiej Wsi, natomiast Diamentowe Gody Państwo Janina i Stanisław Droszczak z Osieka Łużyckiego. Jubileusze 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego były okazją do uhonorowania trzech par Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, który życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Na jubileuszu pojawiły się także rodziny jubilatów, Radni Gminy Zgorzelec oraz Sołtysi. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło bukietu kwiatów, prezentów i symbolicznej lampki szampana.

 

Państwo Maćków z Radomierzyc

Państwo Lissewscy z Żarskiej Wsi

Państwo Droszczak z Osieka Łużyckiego

print

Zobacz także: