Żołnierze z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca odwiedzili Szkołę w Trójcy

16.10.2019r.
Drukuj

W ramach programu Urzędu Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane Twoja sprawa” Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy podjęła pierwszą inicjatywę skierowaną do uczniów  szkoły. Zaprosiła do siebie żołnierzy z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca celem przedstawienia uczniom tematu bezpieczeństwa oraz pojęcia ochrony. Klasy IV, V i VI obejrzały filmy przygotowane przez żołnierzy w temacie podejmowanych przez nich działań ochronnych, zapewniających bezpieczeństwo wszystkim obywatelom w kraju oraz na misjach. St. szer Adam Piela, st. szer Mateusz Gawura oraz st. szer Maciej Piekarski opowiedzieli uczniom o pracy żołnierza artylerii, atrybutach i wyposażeniu każdego żołnierza, a także przybliżyli pojęcie bezpieczeństwa, autonomii i tajemnicy zarówno kraju jak i jednostki. Podkreślili jak ważna jest ochrona Państwa i prywatność każdego obywatela. Żołnierze przekazali na rzecz Biblioteki Szkolnej książki o historii Wojska Polskiego, tj. Nieznana historia 62 Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego Commando oraz 20 lat Polski w NATO, za co serdecznie podziękował Dyrektor Szkoły.

W drugiej części w ramach przejścia „od słów do czynów”, wszystkie oddziały, nawet te najmniejsze przeszły wojskowy test sprawności fizycznej oraz trening karate z elementami samoobrony. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni.

Dyrektor Szkoły Katarzyna Skowrońska złożył również serdeczne podziękowania Dowódcy 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu płk Grzegorzowi Potrzuskiemu za umożliwienie realizacji tej inicjatywy.

print

Zobacz także: