Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej

10.03.2023r.
Drukuj

Służba w Straży Granicznej to stabilna, stała, ciekawa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz perspektywy rozwoju zawodowego. Jest możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji, jak również udziału w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii, we Włoszech, na Litwie) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii czy Słowenii.

Służba w Straży Granicznej to m.in. atrakcyjne wynagrodzenie, prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe, dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansowa na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby.

Jeżeli masz skończoną szkołę średnią i rozpoczynasz swoją karierę zawodową, to śmiało do nas dołącz. Zdobędziesz nowe umiejętności i kwalifikacje. Straż Graniczna to formacja, która da Ci wiele satysfakcji.

Funkcjonariusz Straży Granicznej może zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje w różnych specjalnościach. Kontrola legalności pobytu, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowanych w formie działań bojowych, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych to tylko niektóre z naszych specjalizacji. Mamy także przewodników psów służbowych i specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów znających tajniki zabezpieczeń stosowanych w dokumentach.

Dołącz do nas jak najszybciej. Wystarczy, że masz polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie jesteś karany sądownie. Nie przejmuj się, że nie masz doświadczenia zawodowego. W naszych ośrodkach szkolenia doskonale przygotują Cię do pełnienia dalszej służby.

Wszystkie przydatne informacje na temat szczegółowych wymagań i etapów rekrutacji znajdziesz pod tym linkiem:

więcej informacji

print

Zobacz także: