Związek Powiatów Polskich wręczył statuetki w konkursie „Najlepsza gmina wiejska w Polsce 2020”

27.09.2021r.
Drukuj

Wójt Piotr Machaj odebrał nagrodę dla Gminy Zgorzelec za zajęcie 8 miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, w trakcie uroczystej gali, 16 września br. w Wiśle Wójt Piotr Machaj odebrał na nagrodę dla Gminy Zgorzelec za zajęcie 8 miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii gmin wiejskich.

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy.
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Kategorie w których nasza gmina zdobyła najwięcej punktów to przede wszystkim wielkość środków finansowych wydatkowanych na realizację zadań publicznych, opracowanie strategii rozwoju, pozyskiwanie funduszy pozabudżetowych oraz za pracownie informatyczne znajdujące się w placówkach oświatowych.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok.

print

Zobacz także: