Logo Gminy Zgorzelec

Bajka pt. Muzyczna Awantura

24 maja o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie muzyczny spektakl w formie bajki pt. Muzyczna Awantura w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. W roli głównej wystąpi Grupa Instrumentów Dętych Drewnianych: Flet, Obój, Klarnet i Saksofon, przeciwko Grupie Instrumentów Dętych Blaszanych: Trąbka, Waltornia i Puzon. Skonfliktowane Instrumenty spróbuje pogodzić Akordeon, a wszystkich wspierać będzie niezwodny Fortepian. Jak zakończy się ta Muzyczna Awantura?

Zobaczcie sami! Zapraszamy na przedstawienie z dużą dawką żywej muzyki, wiedzy oraz humoru. O przygodach Instrumentów opowiadać będzie muzykolog Ewa Materak-  pedagog zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, zaś Fortepian ożywi pianista Przemysłąw Bereziuk. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty muzyczne nt. instrumentów dętych dla młodych adeptów muzyki.`

Bajka pt. Muzyczna Awantura odbywa się w ramach cyklu MDK Sztuka po Śniadaniu i projektu Muzyka dla Zgorzelca dofinansowanego z budżetu instytucji: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki, Gmina Zgorzelec i Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne. 

Zapraszamy w niedzielny poranek dzieci, młodzież i całe rodziny. Wstęp wolny!

źródło: PSM w Zgorzelcu

Galeria zdjęć

foto blacha.jpeg foto drewno.jpeg web sztuka po śniadaniu Instrumentalny spektakl muzyczna awantura (2)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności