Logo Gminy Zgorzelec

Gmina Zgorzelec pozyskała blisko 365 tys. zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego

Gmina Zgorzelec pozyskała środki finansowe z budżetu Województwa Dolnośląskiego na realizację zadań służących rozwojowi infrastruktury wiejskiej, poprawie warunków gospodarowania na terenach rolniczych oraz podnoszeniu jakości życia mieszkańców. 

Łączna wartość pozyskanych środków wynosi 364.999,00 zł na poszczególne zadania:

- 162.000,00 zł Kunów - droga dojazdowa do gruntów rolnych,

- 123.600,00 zł Osiek Łużycki - droga dojazdowa do gruntów rolnych,

- 29.399,00 zł - Konserwacja gruntowna rowów melioracyjnych będących własnością Gminy Zgorzelec w miejscowościach - Pokrzywnik, Osiek Łużycki, Żarska Wieś,

- 50.000,00 zł Wyposażenie na potrzeby Świetlicy Wiejskiej w Jerzmankach w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Pozyskane środki stanowią istotne wsparcie dla realizacji zadań inwestycyjnych i społecznych na terenie Gminy Zgorzelec. Dzięki współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego możliwe jest konsekwentne rozwijanie infrastruktury oraz poprawa jakości życia mieszkańców gminy.

Galeria zdjęć

7cb00765-db37-47f9-b421-e8b7cb7eef50.jpeg d2a5b2c5-d6c6-474a-8dd9-284d9c9a5b17.jpeg
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności