Logo Gminy Zgorzelec

Oświadczenie Wójta Gminy Zgorzelec

Oświadczenie 

W związku z decyzją Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dotyczącą zamiaru likwidacji placówek oświatowych na terenie Gminy Zgorzelec, informuję że Kurator wydał postanowienie pozytywnie opiniujące zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, na bazie której powstanie dodatkowa lokalizacja prowadzenia zajęć Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach i postanowienie pozytywnie opiniujące zamiar przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach. Dolnośląski Kurator Oświaty wydał postanowienie negatywnie opiniujące zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi.

Decyzje o zamiarze likwidacji tych placówek były podejmowane w oparciu o wnikliwą analizę demograficzną i ekonomiczną oraz z uwzględnieniem wyzwań, przed którymi stoi gminna oświata. Celem samorządu jest stworzenie sieci szkół, która dostosowana jest do realnych potrzeb demograficznych i społeczno-ekonomicznych.

W związku z otrzymaniem negatywnej opinii organ skorzysta z prawa złożenia zażalenia.

Piotr Machaj

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności