Logo Gminy Zgorzelec

„Razem dla bezpieczeństwa – edukacja i profilaktyka w praktyce”

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Zgorzelec na prelekcje 23 lutego br. godzina 14:30 do siedziby Urzędu Gminy Zgorzelec (sala konferencyjna) w związku z realizacją programu pn.: „Razem dla bezpieczeństwa – edukacja i profilaktyka w praktyce” podczas którego zostanie omówiona przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu zagadnienie dotyczące posiadania czujnika dymu i tlenku węgla oraz prawidłowego jego użytkowania.

Podczas prelekcji funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej omówią m. in:

- zastosowanie oraz zasady prawidłowego montażu czujników dymu i czadu,

- najczęstsze przyczyny pożarów i zatruć tlenkiem węgla,

- obowiązki związane z przeglądami urządzeń, instalacji i przewodów kominowych,

- sposób reagowania w sytuacji zagrożenia.

Realizowane wydarzenie jest  częścią ogólnopolskiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i podlega realizacji we współpracy z Państwową Strażą Pożarną.

Podjęta inicjatywa  to niezwykle ważny element bezpośredniego budowania odporności społeczeństwa na zagrożenia.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności