Logo Gminy Zgorzelec

Uwaga – od 7 lipca 2025 r. Polska przywraca kontrole na granicy polsko-niemieckiej

Informujemy, że od 7 lipca 2025 r. zostają przywrócone kontrole graniczne na odcinku granicy polsko-niemieckiej.

W związku z wprowadzonymi zmianami mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym, szczególnie na przejściach granicznych:
- Zgorzelec,
- Jędrzychowice (autostrada A4),
gdzie kontrole będą miały charakter stały i będą prowadzone w sposób wyrywkowy (kontrolowane będą wybrane pojazdy).

Ważne!
Podczas przekraczania granicy konieczne jest okazanie fizycznego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu.
Aplikacja mObywatel nie jest akceptowana jako dokument tożsamości podczas kontroli granicznej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności