Logo Gminy Zgorzelec

Warsztaty z elektromobilnośći dla uczniów regionu zgorzeleckiego

Elektromobilność - czyli pojazdy elektryczne, to nie przyszłość to już nasza rzeczywistość. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają okazję zgłębiać tajniki nowoczesnych technologii dzięki projektowi “Szkoła Elektromobilności na Dolnym Śląsku” realizowaną przez Fundację Rozwoju Regionalnego.
W lutym edukatorzy odwiedzają wybrane w procesie rekrutacji szkoły w powiecie zgorzeleckim, by przybliżyć uczniom tematykę ekologicznych rozwiązań transportowych i przyszłości motoryzacji. Odwiedzają szkoły nr 2, 3 i 5 w Zgorzelcu oraz szkołę w Osieku Łużyckim i Jerzmankach.
Podczas warsztatów uczniowie mają okazję poznać działanie pojazdów elektrycznych, sposoby magazynowania energii oraz wpływ nowoczesnych technologii na ochronę środowiska. Praktyczne zajęcia, prezentacje i interaktywne dyskusje sprawiają, że młodzież nie tylko zdobywa nową wiedzę, ale także rozwija świadomość ekologiczną.
W kolejnych miesiącach edukatorzy zawitają do szkół w Polkowicach, Wrocławiu i Kiełczowie. W planach są spotkania w takich placówkach jak: Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, Szkoła Podstawowa nr 83 i nr 108 we Wrocławiu, Liceum Ogólnokształcące nr XIII we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie.

więcej informacji

źródło: Akademia Rozwoju Regionalnego

Galeria zdjęć

IMG-20250226-WA0014 IMG-20250226-080719-338@-652792281 IMG-20250226-080117-859@1059655843 inline (7) 3245 14674 21546 23422 23434 3252456 etf23eg32
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności