Logo Gminy Zgorzelec

XIX sesja Rady Gminy Zgorzelec

W poniedziałek 24 marca br. w sali konferencyjnej odbyła się XIX sesja zwyczajna Rady Gminy Zgorzelec. 

Przewodnicząca Rady Gminy Zgorzelec Anna Rakoczy otworzyła obrady i  przedstawiła informacje dotyczące przyjęcia protokołów z poprzednich posiedzeń.

Jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas sesji było bezpieczeństwo publiczne oraz ochrona przeciwpożarowa na terenie gminy. Zaproszeni na sesję przedstawiciele służb mundurowych, Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu komisarz Sebastian Kubiak, Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu bryg. mgr inż. Artur Czułajewski oraz Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu Zastępca Komendanta mjr  Marcin Bartosiński przedstawili informacje na temat działań służb w 2024 r. oraz odpowiedzieli na pytania radnych.

Podczas sesji przyjęto protokoły z poprzednich sesji oraz uchwały w sprawie:
- zmiany uchwały o powołaniu jednostki budżetowej o nazwie „Gminny Żłobek w Jędrzychowicach".
- zmiany do uchwały nr 6/24 z dnia 7 maja 2024 r. o powołania stałych komisji Rady Gminy Zgorzelec, ustalenia ich składu osobowego
- wprowadzenia zmian w budżecie Gminy Zgorzelec na 2025 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zgorzelec.
Rada Gminy nie przyjęła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na rok 2026.

Galeria zdjęć

DSC_0624 DSC_0628 DSC_0633 DSC_0635 DSC_0640 DSC_0642 DSC_0645 DSC_0655 DSC_0660 DSC_0663 DSC_0667 DSC_0670 DSC_0672 DSC_0674 DSC_0678 DSC_0685 DSC_0694 DSC_0696
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności