Logo Gminy Zgorzelec

Spotkanie z bolesławiecką ceramiką

W dniu 13 listopada 2025 r. uczniowie klasy pierwszej i czwartej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca w ramach programu „Poznaj Dolny Śląsk”.  Celem wyjazdu było poznanie piękna, historii i bogactwa kulturowego naszego regionu, a także rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów.

W programie wycieczki było zwiedzanie Żywego Muzeum Ceramiki, gdzie uczniowie zapoznali się z etapami produkcji wyrobów ceramicznych, aby później na warsztatach móc stworzyć własne dzieła. Dzieci poznały bolesławieckie tradycje garncarskie, z bliska przyjrzały się wszystkim etapom produkcji słynnej bolesławieckiej ceramiki. W programie wycieczki były także zajęcia warsztatowe, podczas których każdy mógł stworzyć własne niepowtarzalne naczynie. Było interesująco i twórczo.

Wycieczka była także okazją do spaceru malowniczymi uliczkami  Bolesławca. Najbardziej oczarował uczestników wycieczki rynek otoczony pięknymi kamienicami.

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Galeria zdjęć

IMG-20251113-WA0009 IMG-20251113-WA0010 IMG-20251113-WA0011 IMG-20251113-WA0012 Messenger-creation-244EA2E7-361A-4936-8A09-63B558D6F6CC Messenger-creation-B806A87D-5C50-450A-B925-EB3E5F597E51 Messenger-creation-C99CF1C2-FB95-4A59-A2DC-95DC00561D80 Messenger-creation-CA0AC666-05BF-46EC-9C4E-26DC4DD67190 Messenger-creation-F0EB8653-9463-4E57-BEE3-954522DB30C7
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności