Spotkanie inaugurujące II edycji Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej
6 maja 2026 r. we Wrocławiu odbyło się spotkanie inaugurujące II edycji Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej, które zorganizowano w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej.
To wydarzenie pokazało, jak ważne są dziś relacje międzypokoleniowe, aktywność seniorów i wspólne działania dla lokalnych społeczności.
W ramach tej inicjatywy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu realizuje projekt „Wiosenna Inicjatywa Międzypokoleniowa w Klubie Senior+ w Gronowie”.
Cele projektu:
- Integrację międzypokoleniową Seniorów i młodzieży.
- Wymianę doświadczeń, promowanie pozytywnego wizerunku osób starszych.
- Ograniczenie izolacji społecznej osób w podeszłym wieku poprzez integrację z ludźmi młodymi.
- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
- Aktywne zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży i seniorom.
W imieniu Gminy Zgorzelec i Klubu Senior+ w Gronowie listy gratulacyjne odebrała Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu Monika Kieliś.
źródło: GOPS
.jpg)

