75-lecie szkoły w Osieku Łużyckim

16.10.2020r.

W środę 14 października br. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim podczas Dnia Edukacji Narodowej świętowała swoje 75-lecie istnienia. Podczas uroczystości odbyło się również pasowanie pierwszaków.

75-lecie istnienia szkoły przypadające w Dniu Edukacji Narodowej to bardzo ważna i podniosła uroczystość.

To bardzo bogata tradycja, wielu wspaniałych ludzi, absolwentów szkoły, dawnych nauczycieli, przyjaciół, którzy zbudowali ten piękny obiekt, o który cały czas staramy się dbać – mówił Wójt Piotr Machaj.

Podczas uroczystości Wójt Piotr Machaj przekazał na ręce Dyrektor szkoły Beaty Aniszkiewicz voucher na 5 tys. zł.

Najmłodsi uczniowie szkoły zostali uroczyście przyjęci do braci uczniowskiej, zdawali po raz pierwszy swój symboliczny egzamin. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, a następnie odbyła się ceremonia pasowania.