Wyniki X kolejki ZLF 2023

20.02.2023r.

Już tylko FB Solid Natronic i Unital walczą o tytuł. Niespodzianka w wykonaniu KS Milików oraz grad goli w pozostałych spotkaniach. Zapraszamy na relację z dziesiątej kolejki XV edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Choć w pierwszym meczu The Veterans wysoko ulegli Granicy Pieńsk, to przez długi czas spotkanie było wyrównane, a do przerwy to „Veterani” prowadzili 2:1. Ostatecznie po dobrym widowisku Granica zwyciężyła 14:4, a kolejne dobre zawody w ich szeregach rozegrał Łukasz Szczepaniuk. Na drugie spotkanie czekali wszyscy zgromadzeni na hali. W hicie kolejki zmierzyły się bowiem ekipy FB Solid Natronic i Ad Bud Design, a stawką było pozostanie w walce o mistrzostwo. Po bardzo dobrym i zaciętym meczu, w którym zespoły zmieniały się na prowadzeniu, zwyciężył FB Solid 9:6, a znakomite zawody ponownie rozegrał Daniel Mlonek. Dzięki zwycięstwu obecny lider jest najbliżej mistrzostwa przed ostatnią kolejką i zależy tylko od siebie. Ad Bud natomiast nie ma już szans na pierwsze dwie lokaty, ale najniższy stopień podium ma już zapewniony. W trzecim spotkaniu byliśmy świadkami niespodzianki. Faworyzowany zespół Amigos Fc szybko objął prowadzenie 3:0, co uśpiło ich czujność. Zawodnicy KS Milików nie poddawali się i konsekwentnie odrabiali straty, by ostatecznie pokonać rywala 10:7 głównie dzięki znakomitej skuteczności Artura Smyrnova (6 bramek). W czwartym meczu kolejki młodzież z Fc La Masii brutalnie rozprawiła się z RKS Huwdu pokonując rywala 13:3. Sporo bramek padło również w kolejnym starciu, w którym Podwórkowy Klub Sportowy pokonał autsajdera tabeli z Eurodom 11:3. Bardzo ciekawie zapowiadał się ostatni mecz kolejki, w którym Unital musiał pokonać Traphouse aby nadal liczyć się w wyścigu po mistrzostwo. Rywal długo dzielnie stawiał opór, ale Unital ostatecznie zwyciężył 9:1 i w ostatniej kolejce będzie liczył na potknięcie lidera, co dałoby szansę na końcowy tryumf.

Wyniki spotkań X kolejki ZLF:

GRANICA PIEŃSK – THE VETERANS   14:4 (1:2)

Bramki: Gudełajski (5), Szczepaniuk (4), Kiełbowicz (3), Szymański (2) oraz Drabik Piotr (4).

FB SOLID NATRONIC – AD BUD DESIGN  9:6 (2:2)

Bramki: Mlonek (5), Więckiewicz (2), Monik (2) oraz Bystryk P. (2), Machowski (2), Bystryk E.

AMIGOS FC – KS MILIKÓW  7:10 (4:4)

Bramki: Przybysz (2), Mazur, Tymiński, Matys, Morawski, Nowak (sam.) oraz Smyrnov (6), Fajkowski, Kurnicki, Liamzhyn, Honcharyk.

RKS HUWDU – FC LA MASIA  3:13  (1:5)

Bramki: Ryczel, Zarębski, Lisztwan oraz Wronkowski (6), Kaźmierczak (5), Czabaj (2).

PKS – EURODOM   11:3 (2:1)

Bramki: Bogdaniec (6), Ćwiok (2), Brzęk, Masalski, Wojciechowski oraz Chornobay (2), Mukevych.

UNITAL – TRAPHOUSE   9:1 (2:0)

Bramki: Woźny (2), Brzoza (2), Szynke (2), Bandura, Kiewra, Szakiel (sam.) oraz Jurgowski D.

Informacje dotyczące XV edycji ZLF dostępne na www.zgorzelec.info  oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również galerię i bramki ze spotkań, zapraszamy.

źródło: Zgorzelecka Liga Futsalu