Dzień Kobiet w gminie

06.03.2023r.
Drukuj

8 marca obchodzimy coroczne święto – Dzień Kobiet.
W sobotę 4 marca br. z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej mieszkanki Łagowa w przemiłej atmosferze świętowały Dzień Kobiet. W świetlicy odbyły się występy muzyczne, przygotowany został słodki poczęstunek.
Również w tym dniu Koło Gospodyń Wiejskich z Tylic w świetlicy wiejskiej przygotowało z okazji Dnia Kobiet spotkanie dla Mieszkanek Tylic. Panie z KGW przygotowały słodki domowy poczęstunek, uroczystości uświetniały występy muzyczne.
Obecny na uroczystościach Wójt Piotr Machaj złożył wszystkim Paniom najlepsze życzenia. Każda z Pań otrzymała drobny upominek oraz tulipany.

W środę 8 marca w świetlicy wiejskiej w Gronowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet zorganizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką oraz KGW. Panowie przygotowali występ recytatorsko-muzyczny. Organizatorzy przygotowali poczęstunek, wszystkie Panie otrzymały tulipany.

W sobotę 11 marca br. w świetlicy Wiejskiej w Jędrzychowicach od był się Dzień Kobiet zorganizowany przez Radną, Sołtys oraz Radę Sołecką. Wójt Piotr Machaj złożył wszystkim Paniom najlepsze życzenia oraz przekazał dla zebranych Pań tort. na ręce Pani Sołtys złożył kwiaty z okazji przypadającego Dnia Sołtysa.

W dniu 11 marca na świetlicy wiejskiej w Ręczynie Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW zorganizowało zabawę z okazji Dnia Kobiet, która nieoczekiwanie została połączona również z  dniem sołtysa. Miłej atmosfery dopełnił „DJ Adamo”, który zadbał o oprawę muzyczną. Panie świetnie się bawiły, a obficie zaopatrzony bufet w formie szwedzkiego stołu nie pozwolił opaść im z sił. Z uwagi, iż to była wyłącznie damska impreza,  a panie się rozkręciły, DJ oprócz pracy za konsoletą był skazany również na pląsy na parkiecie. Miłym zaskoczeniem dla Pani Sołtys, Małgorzaty Brzęk, była uroczysta przemowa, wręczenie przepięknego bukietu kwiatów oraz bonu  jubilerskiego, który był udziałem wszystkich mieszkańców Ręczyna. W tym miejscu ja ,Małgorzata Brzęk, serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Ręczyna za tak wspaniały gest i docenienie mnie jako sołtysa. Myślę, że dalsza współpraca i zaangażowanie w życie społeczne wsi nadal będzie owocować.

W piątek 17 marca 2023 na Świetlicy wiejskiej w Sławnikowicach odbyło się zorganizowane przez Sołtys Karolinę Słomka-Majkut spotkanie tematyczne „Kobieta piękna i zdrowa” z Dnia Kobiet.
W czasie spotkania miały Panie okazję posłuchać o prawidłowej pielęgnacji skóry oraz o zdrowych nawykach żywieniowych. Następnie przy słodkim poczęstunku były rozmowy i wspomnienia. 
Hitem okazała się również sesja zdjęciowa, a ścianka stworzona specjalnie na tę okazję cieszyła się wielką popularnością. 

Łagów

 

Tylice

Gronów

Jędrzychowice

Kluby Seniora

Ręczyn

Sławnikowice

print

Zobacz także: