Festyn z okazji Dnia Dziecka w Tylicach i Łomnicy

18.06.2019r.
Drukuj

W miniony weekend 8 i 9 czerwca odbyły się dwa festyny z okazji Dnia Dziecka w Tylicach i Łomnicy. Dzień Dziecka z latawcem w Tylicach zorganizowali – Radny, Sołtys i Rada Sołecka przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Na boisku za Kościołem św. Stanisława Biskupa i Męczennika na dzieci czekało wiele atrakcji konkursy, malowanie buziek, mini zoo. Milusińscy chętnie brali udział w licznych grach i zabawach, każde dziecko otrzymało upominek. Odbył się konkurs na najładniejszy latawiec, w którym każdy uczestnik  otrzymał wartościową nagrodę. Wszyscy zebrani na boisku mogli zobaczyć samochód policyjny oraz dwa samochody strażackie OSP w Radomierzycach. Pojazdy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Strażacy zaprezentowali sprzęt do gaszenia pożarów, którym schłodzili zebrane dzieci. Kolejną atrakcją była mobilna ścianka wspinaczkowa należąca do Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach. Młodsi jak i starsi mieszkańcy chętnie sprawdzali swoją sprawność fizyczną. Organizatorzy zadbali o ciepły poczęstunek, przybyli goście chętnie smażyli kiełbaski na przygotowanym ognisku, zajadali watę cukrowa oraz słodki poczęstunek.

W słoneczną niedzielę festyn odbył się w Łomnicy. Agencja animacji TIK-TAK zadbała o rozrywkę dla najmłodszych, organizując wiele zabaw i gier zręcznościowych z nagrodami. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanym zamku. Organizatorzy – Sołtys, Rada Sołecka oraz GOK, zadbali o ciepły poczęstunek, każdy przybyły na boisko w Łomnicy mógł zjeść grochówkę, kiełbaski z grilla oraz słodki poczęstunek, lody oraz słodycze. Zorganizowany został konkurs ciast, którym wygrało ciasto w wiosenne wzory.  OSP w Radomierzycach zorganizowało pokaz strażacki. Strażacy zrobili furorę stawiając kurtynę wodną oraz fundując dzieciom zabawę w pianie

Obecnością na festynach zaszczycił Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację festynów.

GALERIA TYLICE

GALERIA ŁOMNICA

print

Zobacz także: