Twoja reakcja – czyjeś życie

19.01.2021r.

Utrzymujące się ostatnim czasie niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni poniżej 0° stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych a także osób starszych, samotnych, które nie mają bliskich osób lub nie mogą liczyć na pomoc z ich strony. W związku z tym, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje do Mieszkańców Gminy Zgorzelec o niepozostawanie obojętnym na losy innych osób, które z uwagi na niskie temperatury narażone są na niebezpieczeństwo. Odpowiednio wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli odpowiednim służbom zareagować na czas i przyjść z pomocą. Każdą informację o takich osobach potrzebujących pomocy należy przekazywać odpowiednim służbom i do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu.

Informacje można zgłaszać również do:

• Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu, ul. T. Kościuszki 70 tel. 75 77 52 667 lub gopszgorzelec@wp.pl
  • Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu ul. II Armii Wojska Polskiego 12 g, tel. 75 649 42 00 lub 997

źródło: GOPS w Zgorzelcu