X Marsz Pamięci Sybiraków

20.09.2021r.
Drukuj

W piątek 17 września br. spod kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu wyruszył X Marsz Pamięci Sybiraków. Marsz upamiętnia tragiczne wydarzenia napaści Związku Sowieckiego na Polskę – 17 września 1939 r., uczestnicy marszu udali się pod Pomnik Sybiraka na Cmentarzu Komunalnym w Zgorzelcu, gdzie odbyły się uroczystości patriotyczne.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra KWB Turów z Bogatyni, która rozpoczęła uroczystość od zagrania hymnu Sybiraków. Podczas ceremonii odczytano apel poległych. Ostatnim akcentem obchodów było złożenie wiązanek i zniczy pod Pomnikiem Sybiraków.

W obchodach uczestniczyli Sybiracy i ich rodziny, kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, poczty sztandarowe, duchowieństwo oraz młodzież szkolna z terenu gminy i miasta Zgorzelec.

print

Zobacz także: