Jak przetrawć upalne dni

18.06.2019r.
Drukuj

Podczas gorących dni należy o siebie zadbać, skutecznie schładzać organizm. Wraz ze wzrostem temperatur wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to:

– zmęczenie,

– silne bóle i zawroty głowy,

– nudności,

– gorączka,

– szum w uszach,

–  drgawki,

– wzrost temperatury ciała zagrażający życiu,

– większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Niewątpliwie, upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta.

print

Zobacz także: