Wyniki X kolejki ZLF 2024

12.02.2024r.
Drukuj

Ad Bud Design odzyskał tytuł po zwycięstwie w bezpośrednim pojedynku o mistrzostwo z FB Solid Natronic.  Zapraszamy na relację z dziesiątej kolejki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Niestety podobnie jak tydzień temu nie odbył się pierwszy mecz kolejki, do którego nie przystąpili zawodnicy Bezlitosnych Kopaczy, oddając łatwe trzy punkty popularnym Veteranom. Drugie spotkanie odbyło się już zgodnie z planem i zgromadziło wielu kibiców na hali przy ulicy Maratońskiej. Mierzyły się bowiem ze sobą dwie nie pokonane dotąd ekipy, a stawką było mistrzostwo. Mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący, a poziom prezentowany przez zawodników obu drużyn odzwierciedlał ich przewagę w tabeli nad innymi ekipami. Po świetnym i toczonym w sportowej atmosferze meczu, lepszy okazał się zespół Ad Bud Design, który posiadał dłuższą ławkę rezerwowych oraz był skuteczniejszy pod bramką przeciwnika. Ostatecznie nowy mistrz zwyciężył 3:1, odzyskując tytuł po dwóch latach. W kolejnym meczu, w końcu na miarę swoich umiejętności, zagrał Heavyweight pokonując FC Amigos 5:2, którzy tym samym odpadli z walki o podium. Dobre zawody w barwach zwycięzców rozegrał zdobywca trzech bramek Kuba Mazur. Do sporej niespodzianki doszło w starciu FC La Masia kontra FC Chłopaki Do Wzięcia. Przez większość spotkania zgodnie z przewidywaniami na prowadzeniu był zespół FC Chłopaków Do Wzięcia. Jednak ambitna postawa młodzieży z FC La Masia została nagrodzona i po udanej pogoni zwyciężyli faworyta 6:4. Tym samym  pokonani pozbawieni zostali szans na podium w końcowej klasyfikacji. Kolejny mecz to kolejna niespodzianka. Swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli gracze Eurodomu, którzy przegrywali z PKS Ogórkami już czterema bramkami, by zwyciężyć ostatecznie rzutem na taśmę 6:5, głównie dzięki skuteczności Andriya Chornobaya, który ustrzelił 4 bramki. Ostatnie spotkanie kolejki to już pewne zwycięstwo faworyta, czyli Unitalu w meczu z GPO Bogatynia. Dzięki tej wysokiej wygranej 20:3 „niebiescy” w ostatniej kolejce będą bronili miejsca na podium rywalizując z mocną ekipą The Veterans. Oprócz podium zawodnicy Unitalu bronić będą również lidera klasyfikacji strzelców, którym jest Dominik Szydlarski, strzelec sześciu bramek w dzisiejszym meczu. Co prawda mistrza już znamy, ale walka o trzecie miejsce zapowiada się niezwykle ciekawie. Zapraszamy zatem na ostatnią kolejkę już w najbliższą sobotę od godziny 10.00. Po zakończeniu kolejki tradycyjnie już zapraszamy na uroczyste podsumowanie tegorocznych rozgrywek. Wręczenie pucharów oraz nagród odbędzie się 17 lutego o godzinie 17.00 w Tawernie NAOUSSA w Zgorzelcu.

Wyniki spotkań X kolejki ZLF:

THE VETERANS – BEZLITOŚNI KOPACZE   3:0 (walkower)

FB SOLID NATRONIC – AD BUD DESIGN  1:3 (0:1)

Bramki: Bystryk E., Piechno, Bystryk P. oraz Hałdaś.

FC AMIGOS – HEAVYWEIGHT  2:5 (1:2)

Bramki: Przybysz, Morawski oraz Mazur (3), Wolkiewicz, Zajdel.

FC CHŁOPAKI DO WZIĘCIA – FC LA MASIA  4:6  (2:1)

Bramki: Komarzyniec F., Kurianowicz oraz Kaźmierczak (2), Tymiński K.(2), Wronkowski, Kret.

EURODOM – PKS OGÓRKI   6:5 (0:4)

Bramki: Chornobay (4), Olshevskyi A., Tsymbryla I. oraz Gawora (3), Król V.(2).

UNITAL – GPO BOGATYNIA   20:3 (4:0)

Bramki: Szydlarski (6), Szynke (4), Brzoza (3), Woźny (3), Zarębski (2), Szczech A., Gorak (sam) oraz Federewicz (2), Golec.

PIĄTKA X KOLEJKI  XVI  EDYCJI  ZLF

Franaszczuk Adrian (Ad Bud Design), Chornobay Andriy (Eurodom), Szczęsny Patryk (Ad Bud Design), Wronkowski Dawid (FC La Masia), Mazur Jakub (Heavyweight).

CZOŁÓWKA STRZELCÓW  XVI  EDYCJI  ZLF

50- Szydlarski Dominik (Unital)

32- Bystryk Patryk (Ad Bud Design)

29- Sawicki Grzegorz (FB Solid Natronic)

22- Marszałek Michał (GPO Bogatynia)

20- Monik Sebastian (FB Solid Natronic)

Informacje dotyczące XVI edycji ZLF dostępne na www.zgorzelec.info  oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również galerię i bramki ze spotkań, zapraszamy.

print

Zobacz także: