Spotkanie robocze partnerów projektu

02.07.2021r.
Drukuj

W czwartek 1 lipca br. odbyło się kolejne robocze spotkanie partnerów projektu „Witka-Smeda – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego – etap I” – Gminy Zgorzelec, Miasta Zawidów, Gminy Sulików oraz czeskich Obec Ĉernousy. Podczas spotkania omówiono dotychczasowe działania oraz plany dotyczące najbliższych prac i wydarzeń.

Dzięki projektowi powstały odcinki jednej dużej trasy rowerowej zbudowanej na kształt pętli i prowadzącej wzdłuż zbiornika Witka w Niedowie. Poza trasą turystyczną zostanie odnowiony  i oznakowany szlak rowerowy, powstał punkt widokowy molo w Spytkowie oraz zaplanowano mnóstwo innych atrakcji, które pozwolą mieszkańcom, turystom na terenie przygranicznym czerpać radość z aktywnej rekreacji.

Program Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Projekt pn. „Witka-Smeda – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego – etap I” (Cz.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001245), współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

print

Zobacz także: